Viete, že...

na matraci je rovnako dôležitý ako dostatočná opora chrbta. Spanie na matraci, ktorý je príliš tvrdý môže spôsobiť bolesti. Stredne tvrdý matrac môže byť pohodlnejší, pretože umožňuje ramenám a bokom mierne klesnúť. Pacienti, ktorí chcú pevnejší matrac pre oporu chrbta si môžu vybrať matrac s vyššou výplňou poťahu matraca a tým získať väčšie pohodlie.
 je definovaný ako každodenný opakujúci sa stav, v ktorom sa telo a myseľ regenerujú. Počas spánku v našom tele prebiehajú rôzne druhy zmien. Mnoho z našich svalov sa uvoľní, oddychuje a činnosť mozgu, srdcová frekvencia a dýchanie sa spomalí. Mozog blokuje všetky vonkajšie podnety, čím sa zníži naše vedomie a my zostaneme izolovaní od vonkajšieho sveta. Tieto rozsiahle schopnosti, ktoré nám dala príroda podporujú myšlienku, že spánok, ako jedlo, je nutnosťou života.
Predstava, že spánok je určený na regeneráciu tela i duše sa zdá byť logická, ale nie je to tak celkom pravda. Náš mozog a naše telo zostávajú aktívne aj počas spánku. Napríklad srdcový sval sa nezastaví na odpočinok. Spánok a najmä sen nám tiež berú energiu.
Dobrým spôsobom ako pochopiť význam spánku je pozrieť sa na to, čo sa stane, keď nespíme dosť. Spánková deprivácia ukazuje, že fungovanie nášho mozgu je silne ovplyvnené. Ovplyvňuje to našu pamäť, naše sústredenie, našu reč, našu vnímavosť a rozhodnosť a náš zmysel pre časopriestor (kapacitné plánovanie). Okrem toho sú ovplyvnené aj naše emócie a fyzické zdravie.
na zlom matraci môže vyvolať alebo zhoršiť bolesti dolnej, krížovej časti chrbta. Nedostatočná podpora  matraca  zhoršuje zlé  držanie - pozíciu tela pri spánku, svaly sa neuvoľnia a matrac nepomáha udržať chrbticu v jednej línii a to všetko môže zapríčiniť bolesti krížov - dolnej časti chrbta.
O pohodlie spánku tiež prichádzame v prípade, že matrac nezodpovedá našim individuálnym potrebám. Matrac, ktorý poskytuje pohodlie a dobrú oporu chrbta pomáha znížiť bolesti a umožňuje chrbtici odpočinok a zotavenie počas noci.